Kovács András: A Másik szeme

A kötet válogatás a szerző elmúlt húsz évben írott tanulmányaiból, melyek közül jó néhány korábban egyáltalán nem, vagy csak idegen nyelven jelent meg. A könyv első része hat tanulmányt tartalmaz, amelyek fő témája a zsidó identitás mibenléte és változásai a második világháború utáni Magyarországon. A második rész a holokauszt utáni antiszemitizmus jelenségeivel foglalkozik, s olyan témákat állít a középpontba, mint az "új antiszemitizmus" jelensége, továbbá a filoszemitizmus és annak az antiszemitizmussal való esetleges összefonódásának problémája. A kötet utolsó részében a kutatások közben felmerült módszertani problémák némelyikét tárgyalja a szerző, és egy terjedelmesebb tanulmányban áttekinti, hogy miben látják a történészek a magyar holokauszt speciális sajátosságait.

Megvásárolható a Magyar Zsidó Múzeumban

3450.- Ft