Audio Guide

Az audio guide a Zsidónegyed kapuja program keretébe jött létre, a Közép- magyarországi Regionális Operatív program támogatásával.

A szlogáltatás jelenleg: magyar, angol, német, héber, szlovák, cseh, lengyel, francia, orosz, olasz és spanyol nyelven érhető el.  A visegrádi országok nyelvein a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásának köszönhetően készült el a szöveg.

Az állandó kiállítás 39 darab kiemelt tárgya a zsidó vallás és kultúra Magyarországon fellelhető emléke. Ezeket a kiállítási térben piktogrammok jelzik, mely sorszámának begépelése után a hanganyag elindul.  Az audio guide rugalmasan alkalmazkodik a látogató ritmusához, a hanganyag sorrendje egyénileg beállítható.

Audio guideot a múzeum első emeletén található információs pultnál igényelhetnek.